Loading
OCT KULÜBÜ

Hakkında

"OCT Kulübü İnternet Sitesi"

2009 yılının Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleşen I. OCT Kulübü toplantısını takiben yayın hayatına başlayan 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 8 yıldır aralıksız hizmet veren bir oftalmoloji sitesidir. Site OCT konusuna ilgi duyan tüm oftalmologlara açıktır. Ayrıca görüntüleme yöntemleri cihazlarının temsilciliğini yapan firmalar başta olmak üzere oftalmoloji alanında görev alan, bilgi üreten ve hizmet sunan tüm paydaşlara da siteden seslenilmektedir.

Sitenin yöneticileri İstanbul Retina Enstitüsü doktorlarıdır. Sitenin amacı OCT dünyasındaki gelişimleri aktarmak ve hekimleri OCT kullanımı konusunda bilgilendirmektir. Sitenin bazı bölümlerine sadece üye olan doktorlar girebilir. 2011 yılı sonu itibariyle üye sayısı 1,200’ü bulmaktadır. 

Sitede retina hastalıkları yanında glokomum da dahil olduğu kornea ve ön segment patolojileri ile nöro-oftalmolmoloji olgularının da paylaşıldığı “Olgu Sunumları” köşesi bulunmaktadır. Buradan çok sayıda olguyu okumak mümkündür. Konuya ilgi duyan hekimler ilginç ve eğitici buldukları kendi olgularını siteye gönderebilirler. Bunun için doktorların “Online Olgu Gönderimi” bölümünü kullanması önerilir. Ancak isteyen doktorlar olguları site sekreterliğine CD’ye yükleyerek de gönderebilirler. Olgular site sekreterliğine ulaşınca gönderen hekimle mutlaka iletişime geçilecek ve olgunun son haline gelmesinde kendilerine destek verilecektir.
 
OCT Araştırmaları” ve “OCT Dünyasından Haberler” bölümü güncel bilgileri içermektedir. Buraya aralıklı olarak bilgi girişi yapılmaktadır. Haberler bölümünde ülkemizde OCT cihazlarının temsilciliğini yapan firmaların ürün haberlerini yayınlama şansı vardır.

Siteye üye olanlar sitede yayınlanan haberlere, olgu sunumlarına yorum yazabilir ve sorulara cevap verebilirler

Bu güne kadar ağırlıklı olarak İstanbul Retina Enstitüsü arşivlerinden hazırlanan "Ayın Sorusu" bölümüne hekimler yanıt vererek katılabilirler. Her ayın sonunda doğru yanıt veren hekimlerden bir kişi ayın kitap ödülünü kazanma şansı yakalayacaktır.

Sitede güncellenen bölümleri tanıtabilmek için her ayın başında elektronik posta ile düzenli duyurular yapılmaktadır.
üyelere daha iyi hizmet verebilmek için internet üzerinden gerçekleşen iletişim dışında İstanbul Retina Enstitüsü çatısındaki site sekreterliğinden telefon ve posta yoluyla iletişim hizmeti verilecektir.

Dr. Hakan özdemir
Dr. Serra Arf
Dr. Murat Karaçorlu

Site Sekreterliği
Ziya Akar